Magazín

Investiční zlato je i dobrý dárek

Written by Jan Neckář

Investovat finance do zlata rozhodně není špatnou volbou, nicméně není to pro každého. Pro začátečníky jde o velmi dobrou příležitost, jak si trochu přivydělat a nabrat nějaké zkušenosti.

Vzhledem k tomu, že jde o velice hodnotnou, a hlavně stabilní komoditu, vydělat na zlatě se během doby klidu mnoho nedá. Pokud však budete trpěliví, nějakou tu korunu navíc tímto způsobem získat můžete.

Zbytečně neriskujte

Investování do čehokoliv má několik základních pravidel. Mezi ta nejzásadnější patří neutrácet peníze, které si nemůžete dovolit. V principu jde totiž vždycky o risk. Něco nakoupíte a čekáte, až daná věc nabyde takovou hodnotu, aby mělo smysl ji prodat. Někdy musíte čekat na vhodnou příležitost jen pár dní, jindy půlku života. A občas máte prostě smůlu úplně.

Nepředpokládejte tedy žádný závratný zisk během krátkého období. Rozhodně neutrácejte za zlato či jiné komodity finance, které byly původně adresovány na něco jiného. Vždy používejte pouze peníze navíc. V případě neúspěchu sice budete naštvaní, nicméně se tím nezhorší vaše životní úroveň.

Dárek v podobě mincí

Zlato můžete použít nejen jako investici, ale jedná se i o skvělý prezent. Zlato patří mezi výborné dárky pro muže. Ovšem ocení ho i mnohé ženy.

Hlavně mince mohou udělat obdarovanému velkou radost. Jsou nejen docela cenné, ale zároveň jsou zajímavé i po vizuální stránce. Hlavně ozdobné typy, jež se mohou často pyšnit obrazem některého z našich významných státníků minulosti, jsou velmi oceňované.

Běžně se na takové mince umisťují například i znamení zvěrokruhujména nebo i titul. Obvykle se však k tomuto účelu používají prázdné verze, na které pak profesionální rytec dle přání zákazníka umístí, co hrdlo ráčí.

Vzhledem k tomu, že se dají obohatit takřka o cokoliv, ať už přání či jméno, je možné použít mince jako prezent víceméně ve všech běžných případech, třeba když má oslavenec svátekvýročí svatby, narozeniny nebo promoci.

About the author

Jan Neckář