Magazín

Bojujte proti podzimní únavě pomocí drahokamů

Byť nás ještě stále sluneční paprsky hřejí a vysoké teploty lákají k vodě, podzim se neodvratně blíží. Ke změně ročního období se váže podzimní únava. Stav těla i mysli, díky němuž nemáte chuť ani energii cokoliv podnikat, z posledních sil plníte své povinnosti, avšak v myšlenkách se vidíte spíš zahrabaní hluboko pod peřinou po celé dny. Jak toto nepříjemné rozpoložení zažehnat a užít si krásu sezóny plné barev? Vsaďte na moc drahokamů!

Když se řekne drahokam, vyvstanou vám na mysl nejspíš šperky jako zlaté snubní prsteny, jimž dominují výrazné kameny, nebo třeba koruny panovníků a jejich plné truhly. Drahokamy ovšem nejsou jen na ozdobu. Mají rovněž nedocenitelný význam při alternativní léčbě nejrůznějších onemocnění i jejich prevenci. Proto zapomeňte na chemické doplňky stravy, které vás ještě víc oslabí, a dejte šanci léčivým kamenům.

Obsah

Křišťál jako štít

Sychravé počasí je zkouškou imunity, měli byste o ni tedy pečovat. Průzračný křišťál bude vaším rytířem ve zbroji, který k vám žádné bacily nepustí. Navíc má schopnost z těla odvádět zatěžující škodliviny, a tak celý organismus očišťovat. Díky tomu nebudete cítit takovou únavu, s jakou jste zvyklí se na podzim potýkat.

Tyrkys, modrá kapka klidu

Modrý tyrkys je spojován s ochranou jedince před všemi formami negativních vlivů, a to od uhranutí až po negativní energii každodenního života. Kromě toho má schopnost uklidnit vaši mysl a navodit duševní rovnováhu, s níž právě na podzim mnozí zápasí. Drahokam vám rovněž vlije do žil chybějící množství energie, která vás po ránu vytáhne z postele raz dva.

Topaz ochráncem duše

S podzimní únavou nijak ojediněle přichází také podzimní deprese. Krátící se dny, mračna na obloze, všudypřítomná šeď. Takové podmínky nezvednou náladu nikomu. Topaz však chmury zažene a vaši duši zahřeje. Zkrotí negativní způsob myšlení, pomůžete vám vyzrát nad obavami i ochromujícím strachem, potlačí deprese. Se stříbrným náhrdelníkem či zlatými náušnicemi s topazem vás úsměv neopustí.

Onyx magnetem pro vnitřní energii

Primární schopností drahokamu onyxu je ochrana majitele. Za jeho další ctnost se však považuje také soustředění energie organismu. Právě té blahodárné síly, jíž na podzim postrádáte. Talisman s onyxem jí ale nedovolí vás opustit, naopak ji uzamkne uvnitř vás a ještě ji znásobí, abyste propluli podzimními měsíci se stejnou vitalitou, jakou jste se mohli pyšnit v předešlé polovině roku.

 

About the author

Makawiel

Leave a Comment