Magazín

Vědci se zaměřili na bylinné léčitelství v Africe

Vědci z kodaňské univerzity se zaměřili na tradiční léčitele v Tanzanii a zkoumali několik bylin, které pomáhají zastavit porodní krvácení. Tyto rostliny se v Tanzanii používají při potratech, protože pro mnoho žen je často nemožné dostat se k lékaři a potraty tu jsou navíc nezákonné.

Laboratorní testy ukázaly, že tyto byliny mají vliv na děložní stahy. „Testovali jsme dvaadvacet různých rostlin, které se užívají při porodu, a jedenáct z nich vyvolává děložní stahy ve velmi krátkých intervalech,“ uvedla profesorka Anna K. Jäger, která se věnuje etnofarmacii, což znamená, že se zajímá o různé postupy léčení hlavně mezi přírodními národy a lidové léčitelství obecně.

Až 350 tisíc žen z celého světa zemře každý rok kvůli velké ztrátě krve při porodu. Pro ženy žijící na venkově bez přístupu k lékařům, by tyto rostliny mohly znamenat velkou naději na přežití.

Dánští vědci chtějí tyto rostliny představit v Africe a chystají semináře pro místní léčitele. Projekt Lidé a bylinná léčba (People and Plant Medicine) má za cíl zmapovat tradiční léčení a zjistit, které byliny opravdu pomáhají, ale i to, které mohou lidem škodit.

Více:
http://www.medindia.net/news/Herbs-To-Stop-Lethal-Bleeding-After-Birth-89745-1.htm#ixzz1XpCcTsP9

About the author

Makawiel