Magazín

Umělá plicní ventilace v pohodlí domova

Written by Jan Neckář

Ano, i to je možné. Zdravotnictví a jeho postupy se neustále vyvíjí a tako poskytované služby jsou stále kvalitnější. Pro ventilované pacienty je zde tedy možnost využít domácí umělou plicní ventilaci. Samozřejmě, pokud to jejich stav dovoluje a jejich ošetřující lékař tento postup doporučí. Díky pilotnímu projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny se tak ventilovaným otevřela možnost, jak se vrátit domů do svého prostředí případně i k práci. DUPV, tedy domácí umělou plicní ventilaci, v tomto případě zajišťují vybrané agentury domácí zdravotní péče. Tyto agentury musí splňovat přísná kritéria nejen na kvalifikace zdravotních sester, ale mít v týmu také lékaře s potřebnou atestací.

I ventilovaní pacienti mohou stonat doma

Domácí umělá plicní ventilace je tak pro mnoho pacientů příležitostí, jak se vrátit do svého domácího prostředí, mezi své blízké. Pacienti tak nejsou vystaveni riziku nemocničních nákaz a domácí celkově prospívá jejich stavu. Do nemocnice samozřejmě dochází na potřebné kontroly či v akutních případech. Mohou se však alespoň částečně navrátit k původnímu stylu života, v některým případech i k práci.

Profesionální zdravotní péče v pohodlí domova

Na pilotním projektu se aktivně podílela i agentura domácí zdravotní péče ProCare Medical. Ve své péči měla několik ventilovaných pacientů a stále se DUPV aktivně věnují. Pomáhají pacientům nejen s praktickými překážkami, ale také s nutným papírováním. Protože se ProCare Medical nevěnuje pouze domácí umělé plicní ventilaci, ale poskytuje kompletní portfolio služeb domácí zdravotní péče, může ventilovaným pacientům nabídnout například domácí fyzioterapii či převozy plně vybavenou sanitkou. Tato agentura je špičkou v oblasti domácí zdravotní péče. Sídlí v Praze, ale jejich pobočky naleznete také v Liberci, v Hradci Králové a v Brandýse nad Labem. Máte-li zájem o jakékoli informace či podrobnosti, koukněte na jejich webové stránky nebo je rovnou kontaktujte, rádi se vám budou věnovat.

About the author

Jan Neckář