Magazín

Sháníte osvědčený přípravek na posílení imunity? Máme pro vás tip

Written by Jan Neckář

Posílení imunity je v poslední době dosti skloňovaným tématem. Jistě jste totiž zaznamenali, že se u nás v předcházejících letech projevovala až enormní nákaza chřipky a podobných virových onemocnění. Dalo by se tedy polemizovat nad tím, zda by přírodní posílení imunity dokázalo zabránit chřipkové epidemii. Vy sami se ale můžete chránit pomocí výtažků z rakytníku.

K čemu je dobrý rakytník?

Rakytník řešetlákový obsahuje mnoho prospěšných látek, které dokážou posilovat nejenom imunitní systém. Jeho pravidelným užíváním můžete předejít několika onemocněním, a navíc podpořit i správnou funkci vašeho organismu. Konkrétně vám léčebné složky pomohou následovně:

  • posílí činnosti kardiovaskulárního systému a trávení,
  • zlepšují stav pokožky a prostaty,
  • působí jako tonikum a dodává energii,
  • v neposlední řadě je skvělým antioxidantem.

Jak šťávu z rakytníku skladovat?

Šťáva z rakytníku patří k vůbec nejlepším léčebným přípravkům, které se z této rostliny dají připravit. Nejen, že pozitivně působí na všechny výše zmíněné oblasti, ale také dodá vašemu organismu celou hromadu tolik potřebných vitamínů. Po otevření však láhev s extraktem uchovávejte pouze v ledničce, kde v tomto stavu vydrží přibližně jeden měsíc. Pokud budete vědět, že obsah láhve do té doby nespotřebujete, nechte si léčebnou šťávu zamrazit. Díky čistě přírodnímu složení a absenci jakýchkoliv umělých látek je životnost takto skladované šťávy prakticky neomezená.

Jaké je doporučené denní dávkování?

Rakytník je velmi prospěšnou přírodní rostlinou, avšak důrazně doporučujeme dodržet jeho doporučené denní dávkování. 20 mililitrů koncentrované šťávy podávané jednou až dvakrát denně vám dodá dostatečné množství vitamínů a dalších léčebných látek. V případě potřeby můžete šťávu i naředit s vodou nebo ovocnou šťávou v poměru 1:4. Jelikož se jedná o přírodní produkt, nemusíte se bát žádných nežádoucích účinků. Koncentrovaný extrakt byste taktéž neměli podávat dětem mladším 3 let.

Pokud chcete rychle a jednoduše posílit svou imunitu společně s kardiovaskulárním systémem, pak určitě sáhněte po šťávě z rakytníku. Jejími pozitivními účinky budete určitě mile překvapeni.

About the author

Jan Neckář