Magazín

Pronájem bytu: Olomouc nabízí mnoho a proto bude konkrétní výběr těžký

Written by Jan Neckář

Hledáte pronájem bytu? Olomouc se vám zdá přitažlivá, ale i když procházíte nabídky, stále nemůžete najít optimální řešení? Důležitým prvkem při rozhodování bude zodpovězení vlastních otázek souvisejících se životními idejemi, nároky a stylem. Nemějte strach, důležité je mít konkrétní představu toho, co očekáváte. Tento článek Vám pomůže zohlednit hlediska, kterými se řídit při selekci, a již konkrétní situaci pronájmu ve městě Olomouc. Tak pojďme do toho!

Hlavním aspektem je stanovení finanční částky, kterou chcete a jste schopni v rámci nájmu platit. Toto kritérium ihned odfiltruje vaše možnosti a stanoví nepřekročitelný strop. Předem je nutné také znát vše, co je součástí bytu. Například to, jaké má spotřebiče a další zařízení. Čím více je nemovitost vybavena, tím více to pomůže ušetřit další náklady. Důležitý moment při rozhodování tvoří zpravidla lokalita. Pohodová část Olomouce bude nutná k tomu, abyste se cítili dobře. V neposlední řadě je také potřeba zvážit dojezdovou vzdálenost do zaměstnání, ale také za koníčky. Jaké možnosti přinese čtvrť blízká centru? A nebude vzdálenější lokalita generovat opakované výdaje spjaté využíváním vozidla nebo městské hromadné dopravy? Ještě než bude váš výběr definitivní, běžte si byt prohlédnout!

Olomouc, v celku klidné a přitom 6. největší město v České republice a ležící v srdci Moravy, je místem, které má všechny předpoklady ,aby se stalo vaším vysněným domovem. A je jedno, zda jste jednotlivec, pár nebo rodina. Nabízí nespočet pracovních a studijních příležitostí ale také rozlehlé parky k relaxaci, velkou zoologickou zahradu, aquapark, cyklostezky. Pojďme tedy vybírat.

Aktuální situace pronájmu v Olomouci

Zohlednili jste všechny aspekty, jste rozhodnuti, ale chybí vám jen konkrétní oblast? Olomouc se jako většina měst neustále rozšiřuje a realizuje se zde mnoho nových projektů. Několik novostaveb bylo dokončeno, nebo právě vzniká v ulicích Rybářské, Durychově, Wolkerově ave čtvrtích Nemilany, Svatý Kopeček a Chomutov.

Podle posledních průzkumů je Olomouc po Praze a Brně nejdražší z hlediska cen pronájmu. I když výstavba bytů vzrostla téměř raketově, poptávka se zvýšila ještě více. Za poslední roky se v Olomouci pohybuje průměrná cena pronájmu v rozmezí 210 – 220 Kč za 1 m2. Velký cenový rozdíl je převážně mezi cihlovými bytovými a panelovými domy. Podstatné jsou přitom stav bytu a jeho stáří, zda má výtah, opravenou střechu či rozvody. Tato fakta ovlivňují celkové pohodlí. Pokud jste milovníci ruchu, nočního života, blízkosti kaváren, restaurací a dalších zařízení, bude bydlení v centru tou ideální volbou; pokud preferujete odlehlejší prostředí, zvolte okraj města. V Olomouci se cenový rozdíl mezi centrem města a jeho okrajem pohybuje v rozmezí 2 -5 tis. Kč podle velikosti bytu a jeho stavu.

Na co si dát pozor

Pokud váš netíží čas a nemusíte se velmi rychle rozhodnout, tak určitě nespěchejte. Každý den se v Olomouci může vyskytnout nabídka, jakou právě hledáte, a to ve vytipované oblasti nebo ulici. Pokud se nevyznáte se na realitním trhu, svěřte se do rukou realitní kanceláře. Kvalifikovaný odborník a na nemovitosti vám jednoznačně může pomoci rychle vybrat pronájem; pokud máte více času, najde více možností na základě vašich požadavků. Specialista v oboru realit také zkontroluje, zda smlouva o pronájmu obsahuje veškeré podstatné náležitosti.

Budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o váš názor, jaké jste zaznamenali zkušenost vy v rámci pronájmu ve městě Olomouc.

About the author

Jan Neckář