Magazín

Kojení bez bolesti

Mateřství je nejkrásnější cit, který na světě existuje. Mít děti je posláním ženy a vychovávat je společně s partnerem je jejím úkolem. I když někdy ne zrovna lehkým. Žena by si v každém případě měla těhotenství užívat a připravit se na příchod nového človíčka na svět. Jakmile ten čas přijde, nastává doba plná povinností, pláče, probdělých nocí, plenek a kojení. A právě o kojení bude tento článek.

Kojení a umělá výživa

Po narození dítěte si matka miminko přivine k sobě a může se pokusit dát jej k prsu. Dítě by se mělo přisát a naučit se tak přijímat mateřské mléko. To je zcela přirozenou stravou miminek, obsahuje minerální látky, vitamíny a všechny potřebné látky pro snadný a zdravý vývoj dítěte. Mnohdy se ale stane, že dítě z nějakého důvodu nespolupracuje nebo mléko prostě odmítá. Tady přichází na řadu nejen vyšetření pediatrem, ale také následné přikrmování umělou výživou. To samé se děje i v případě, že matka nemá dostatek mléka nebo z nějakého důvodu kojit nemůže. Umělá výživa není nic výjimečného a maminky se nemusejí obávat, že by dětem nechutnala. Složení je velmi podobné mateřskému mléku a navíc je na trhu široká nabídka kojeneckého mléka jako náhrady za mléko mateřské.

Bolestivé kojení a jak tomu předejít

Asi jeden z prvních problémů, kterým čelí mnoho mladých maminek, a to již v porodnici, jsou prasklé a odřené bradavky. Je to velmi citlivé místo, a pokud má dítě hlad, matka jej musí přiložit k prsu ke kojení. Sání bradavky bolest v tomto případě ještě umocňuje, a tak matky hledají řešení, jak se této bolesti zbavit. Bolest bradavek při kojení mohou zmírnit různé balzámy a přírodní oleje, které dostatečně a opravdu pečlivě chrání bradavky před nepříjemnou bolestí. Všechny takové přípravky na bradavky mají tišící a antibakteriální účinky a samozřejmě zabraňují možným infekcím. Multi-Mam Compresses jsou speciální náplasti vyrobené právě pro tyto účely a pochvalují si je maminky na celém světě.

V případě, že trpíte při kojení bolestí, je na čase tyto náplasti vyzkoušet. Budete se cítit dobře nejen vy, ale také Vaše miminko, protože budete spokojená, klidná a šťastná.

About the author

Jan Neckář