Bylinná léčba Magazín

Rakytník řešetlákový je bohatým zdrojem vitaminu C

Written by Jan Neckář

Potřebujete zvýšit obranyschopnost svého organismu a posílit imunitu? V tom případě bude vaším pomocníkem šťáva z rakytníku, která by rozhodně neměla chybět v žádné domácí lékárničce. Plody rakytníku řešetlákového totiž obsahují vysoké množství vitamínu C, jež je desetkrát vyšší než u citrusových plodů. Rakytník řešetlákový zároveň disponuje řadou léčivých účinků.

Bohatý zdroj vitamínů a prospěšných látek

Šťáva z rakytníku není pouze bohatým zdrojem vitaminu C, ale poskytuje tělu i další nezbytné vitamíny, jako jsou vitaminy skupiny B, vitamín A, D, E a K. Jde tak jednoznačně o velkou vitamínovou bombu, která je vhodná pro osoby všech věkových kategorií. Kromě vitamínů obsahuje i velmi cenné mastné kyseliny omega 3, 6 a 9, které si lidské tělo nedokáže samo vyrobit, takže je nutné je tělu pravidelně dodávat.

Léčivé účinky rakytníku

Pro léčivé účinky se využívají zejména oranžové bobule, ale léčivou silou disponuje celý keř. Rakytník řešetlákový má příznivý vliv především na podporu imunity a zvýšení obranyschopnosti těla. Užívání šťávy z rakytníku je tak vhodné v období chřipek a při nachlazení. Významnou úlohu však sehrává i při odbourávání stresu, trávicích potížích a regeneraci pokožky. Nakonec se uplatní i při detoxikaci organismu.

Kde si pořídit šťávu z rakytníku?

Šťávu z rakytníku si můžete zakoupit v e-shopu Herbavis, který se specializuje na prodej širokého spektra přírodních doplňků, jež jsou specifické celou řadou léčivých účinků. Najdete zde například také zdraví prospěšnou lichořeřišnici v podobě tablet či lichořeřišnice kapky nebo tinkura.

Nakonec si šťávu z rakytníku můžete vyrobit i doma, je však myslet na to, že se jedná o dvoudomý keř, takže abyste získali plody, tak je potřeba si pořídit samčí a samičí keř.

 

About the author

Jan Neckář