Magazín

Jak se zbavit ekzému s pomocí celostní a čínské medicíny

Potýkáte se již delší dobu s ekzémem a rádi byste se jej zbavili? Žádná léčba vám prozatím proti tomuto onemocnění nepomohla a vy tak začínáte být zoufalí? Zjistěte, jak vlastně ekzém vzniká a jak k jeho léčbě přistupuje celostní a čínská medicína.

Koho nejčastěji ekzém trápí

Ekzém se projevuje zarudnutými, suchými a popraskanými místy na pokožce, které svědí především v noci. Potrápit přitom může děti i dospělé. Nejčastěji se s ekzémem potýkají osoby, které z dlouhodobého hlediska zažívají určité emocionální vypětí (typicky stres nebo strach).

TIP: K léčbě ekzému může přispět akupunktura, která zprůchodní vaše meridiány a pročistí vaše tělo od škodlivin.

Pokud jsou součástí většiny vámi konzumovaných potravin chemické látky, je rovněž možné, že vás ekzém zasáhne. Větší množství barviv, konzervantů nebo látek zlepšujících chuť se tak podepíší na stavu pokožky.

V neposlední řadě ekzém často napadá osoby pracující ve velmi prašném nebo toxickém prostředí a dále pak i ty, kteří většinu dne tráví před obrazovkou počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. V takovém případě má na stav naší pokožky vliv záření z těchto přístrojů.

Tělo musíte opět zprůchodnit

Ekzém vzniká poměrně jednoduše. Vlivem výše popsaných faktorů může dojít k tomu, že se tělo dostane do nerovnováhy. Následně se začne přehřívat a tato vlhká horkost postupuje směrem k pokožce. Jelikož tělo se pochopitelně snaží horkosti zbavit, projeví se to na naší pokožce v podobě ekzému.

V takové situaci přichází na řadu akupunktura. Ta má za úkol zprůchodnit a opět pročistit vaše meridiány. Díky tomu se totiž tělo opět dostane do rovnováhy. Jakmile dosáhnete úlevy, začnete si mnohem více uvědomovat, že bylo mnohdy vaše stresování zbytečné. A rovněž se zaměříte na lepší a vyváženější stravování. Důsledná péče o váš organizmus poté přinese zlepšení stavu vaší pokožky.

Více informací o přístupu celostní a čínské medicíny se dozvíte na www.netradicni-medicina.cz.

 

About the author

Makawiel

Leave a Comment