Magazín

Jak pomoci ochablým a vypadávajícím vlasům

Nacházíte při vyčesávání ve svém hřebenu spoustu vlasů? Rozhodně nejste výjimkou. Spousta lidí dnes bojuje s nepříjemným vypadáváním vlasů. Je ale rozdíl, zda jde o přirozené vypadávání vlasů, kdy můžete za den přijít o cca 20-50 vlasů, nebo vypadávání nadměrné. Zatímco přirozené vypadávání znamená, že se obnovuje vlasový porost, protože i vlasy mají svůj růstový cyklus, příliš velké vypadávání může značit i nějakou nemoc. Jak se s vypadáváním vlasů vypořádat?

Příčiny vypadávání vlasů

Pravdou je, že léčba vypadávání vlasů nemusí být vždy jednoduchá, protože na jejich vypadávání má vliv spousta věcí, například:

  • Stres a nemoci
  • Dědičnost
  • Těhotenství a porod
  • Menopauza
  • Věk
  • Životní styl a stravování
  • Přílišná a častá úprava vlasů – tj. Barvení apod.

Všechny tyto situace mohou svým dílem přispět k vypadávání vlasů, nezřídka jde i kombinaci několika vlivů dohromady. Možná vás překvapí, že třeba stres může blokovat absorpci nezbytných živin pro zdravé vlasy, takže vaše kštice bude ve stresu trpět. Stejně tak se na vypadávání vlasů mohou podílet některé závažné choroby. Tělo totiž vyšle signály vlasovým folikulům, aby byly v klidu. Dochází pak k tomu, že vlasy padají jako při novém růstovém cyklu, ale nové nedorůstají.

Vitamíny se dostanou až ke kořínkům

Chcete-li svým vlasům pomoci, doporučujeme vitamíny na vlasy, které tvoří vyváženou směs pro podporu vlasového porostu. Vyživují ho už od kořínků, působí na to, aby vlasy byly silnější, aby došlo k zastavení vypadávání vlasů. Ke kořínkům vlasů se tyto vitamíny dostanou pomocí krevního oběhu. Vitamíny pak umožňují rychlejší růst silnějších vlasů. Velmi důležité jsou přitom u vypadávání vlasů DHT blokátory, ty tvoří základní stavební kámen léčby zaměřené na dědičné vypadávání vlasů. S vitamíny se může kvalita vašich vlasů výrazně zlepšit.

 

About the author

Makawiel

Leave a Comment