Ženšen jako prevence proti civilizačním chorobám - Jinamedicina.cz


Ženšen jako prevence proti civilizačním chorobám


30.10.2014 11:46:24

Přechod mezi ročními obdobími nebývá pro lidský organismus snadný. Především přechod z léta na podzimní chladné a sychravé počasí. Pro nepřipravený lidský organismus to bývá šok. Pak se u nás objevuje nachlazení, chřipka a jiné civilizační choroby. Jak těmto nemocem předcházet?

Přírodní byliny pro zdraví

Na trhu je k dispozici nepřeberné množství vitamínů a doplňků stravy, ale mezitím nejúčinnější jsou přírodní byliny. Jednou z nejúčinnějších bylin pro lidský organismus je ženšen. Korejský ženšen se vyskytuje v přírodě pouze na 3 místech - Korea, Sibiř a Mandžutsko. Právě Korea je nejvhodnějším místem na pěstování ženšenu.

Účinné látky zvané ginsenosidy se vyskytují v kořenu ženšenu. Nejvíce těchto látek je v kořenu starém 6 let.

Účinné látky pro lidský organismus

Ginsenosidy mají velmi blahodárné účinky na lidský organismus. Tyto látky a jejich účinky byly potvrzeny v mnoha studiích. Mezi hlavní přednosti ginsenosidů patří:

působení na centrální nervový systém - zmírnění horečky, tlumení bolesti

léčení cukrovky

chrání játra, reguluje krevní tlak

napomáhá překonávat únavu

působí preventivně proti rakovině

Ženšen je tak vhodný pro všechny, kteří potřebují během dne doplnit energii a soustředění. Ženšen dodává lidskému tělu energii, odbourává únavu a stres a je účinný proti bolestem hlavy.

Ostatní druhy ženšenu

Kromě korejského ženšenu existují ještě další druhy, jako je například ženšen pětilistý, divoký ženšen, nebo ženšen červený. Účinky těchto ženšenů jsou obdobné jako u korejského. Liší se jen ve způsobu pěstování a zpracování.
Partneři: Zdravá výživa - počtení pro zdraví | Hemoxin - účinný na hemeroidy | Zbavte se depresí a úzkostí | Kosmetika online | Vitamíny a minerály od Stanley Bradleyho - Najít cestu k vysněné postavě na našem webu cviceniprozeny.eu. Možnost cvičení až 7 dní zdarma.